Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Заборона на експорт зерна не призведе до зниження цін в Україні на борошно, натомість яйця, курятина та олія можуть подешевшати
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" заявив експерт аграрного ринку Іван Стефанишин.
"Попри те, що список агропродукції, які Україні заборонили експортувати до Польщі, досить великий, сподіватись революційного зниження цін на цю продукцію в Україні не варто. Насамперед через те, що чимало товарів, які є у цьому переліку насправді не експортувались у таких великих кількостях, аби заборона мала відчутний вплив на ринок, – каже Іван Стефанишин. – Насправді є проблема по чотирьох культурах: пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник. І частково мед – на польському ринку близько 65% українського меду".
За словами аналітика, якщо є внутрішній тиск на ціну зерна, то можна було б чекати зниження цін на борошно. А в Україні є проблема якісного продовольчого зерна.
"Нині хлібопекарська галузь залежить від того, скільки в Україні зерна першого і другого класу, а його небагато. Тому очікувати зниження цін на борошно не варто. Натомість почнуть знижуватись ціни на корми, а це може відобразитись на цінах на продукцію тваринництва, насамперед на птицю, – каже Іван Стефанишин. – У нас були досить великі обсяги експорту курятини та яєць, тож зупинка експорту вплине на ціни. Яйця уже починають дешевшати, але це також сезонне – збільшується продуктивність курей. Зрозуміло, що ніхто не триматиме високу ціну, бо запаси яєць на фабриках зростатимуть. Уже почались акції у супермаркетах, що також свідчить про те, що йде зниження ціни".
При цьому сподіватись, що через заборону експорту знизяться ціни на молоко і м’ясо в Україні, не варто. За словами експерта, Україна ніколи не експортувала таку кількість цих товарів, щоб вона могла мати вплив на ринок. Навпаки, ми активно імпортуємо молочну продукцію з Польщі. Чимало свинини на українському ринку також імпортна.
Найближчим часом супермаркети почнуть оголошувати акції також на олії – це також наслідок заборони експорту. Натомість на цукор, який також у компанії заборонених, знижок чекати не варто.
"Деякі виробники експортували цукор до ЄС, зокрема наш "Радехівцукор", але це не великі обсяги. З виробництвом цукру ми балансуємо на межі внутрішнього забезпечення. У нас немає великих надлишків цукру, аби можна було говорити експортний потенціал", – каже Іван Стефанишин.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі