Енергетики закінчили ремонт на енергооб’єктах центрального регіону, які постраждали від атаки росіян 9 березня. Тому сьогодні, 2 квітня, в Україні не плануються відключення світла.

Про це повідомляє «Укренерго».

«Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» завершили аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах центрального регіону. Щиро дякуємо нашим литовським колегам за надану допомогу», - йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим у Житомирській, Харківській та Київській областях скасували обмеження споживання, які вводилися раніше.

В інших регіонах також не вводили ліміти, оскільки дефіциту потужностей немає.

Підготовка енергосистеми України до наступної зими та можливих атак російськтх окупантів залежатиме від чотирьох ключових компонентів. Ними є, зокрема, фізичний захист енергооб’єктів, відновлення генерації, обладнання, а також фінанси для цього.

Про це розповів в ефірі телемарафону голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За його словами, план з відновлення полягає у тому, щоб встигнути до наступного опалювального сезону суттєво підсилити захист наших об’єктів, тобто інженерні укріплення, і зробити наші підстанції стійкішими до ударів.

«Важливо також законтрактувати і привезти в Україну достатню кількість обладнання, яке необхідне для ремонту мереж, електростанцій. Також важлива наявність грошей для того, щоб ремонтувати пошкоджені енергооб’єкти, підстанції, мережі», – наголосив Кудрицький.

Він зазначив, що саме ці компоненти є необхідними для того, щоб підготуватися та пройти наступну зиму «без таких стресів і таких масштабних відключень, які були минулого сезону».

РанішеВолодимир Кудрицький запевнив, що у найближчі пів року в українській енергосистемі вистачатиме електроенергії для потреб споживачів.