Великдень – це особливе християнське свято, яке відзначають у кожній українській родині. Сім’я збирається разом, фарбує крашанки, пече паски та частується смаколиками. Але Великдень – це не привід забувати про екологію. Зверніть увагу, наскільки наповнені смітники після святкування! Тому у свято світла і добра, не забудьте попіклуватись і про нашу планету.

Як провести Великдень екологічно та без шкоди для довкілля в прямому етері ГІТу розповіла Юлія Мархель лідерка громадської організації Let's do it Ukraine.

«Частина українців розпочне вже на цих вихідних святкувати Великдень, частина продовжить наступного тижня. Насправді, перед Великоднем є чистий четвер, коли за традиціями українці прибирають та печуть паски, я закликаю усіх не тільки поприбирати, але й перебрати гардероб, речі, можливо є в домі, те чим ви не користуєтесь(електрочайник, одяг, що може бути використане потім) то діліться такими речами з людьми, які потребують, переселенцями, або просто принесіть свої речі в гуманітарні хаби. Далі приготування, з точки зору наших українців – це в першу чергу крашанки та писанки і хочу звернути увагу, що писанка - це наша національна традиція і так сталося, що в сучасному світі з’явилися пластикові наліпки, звичайно, що це дуже скорочує час прикрашання, але вони є пластикові. Користуючись цим буквально 10 хв, потім ці наліпки потрапляють на звалище і тисячу років перегнивають – це максимально неекологічно, неправильно і суперечить усім законам природи.», - розповіла пані Юлія.

Експертка Закликає українців робити крашанки, не купувати хімічні барвники у магазинах.

« Бо ця хімія не тільки проникає до шкарлупки, але й до самого яйця і воно потрапляє у ваш організм. Можна брати екологічні природні фарбники наприклад, шкарлупки з цибулі. Якщо хочете рожеву чи червону можна взяти сік буряка. Зелень та петрушка може пофарбувати в зелений колір крашанки. Якщо взяти з традицій – це писанки, це не тільки багатолітня історія наша, але й дозвілля для сім’ї, дуже цікаво, корисно та об’єднує сім’ї. Паски якщо ви самі не печете, то краще прикрашати природними компонентами горішками, сухофруктами та цукатами, щоб було корисно та гарно.», - наполягає лідерка громадської організації Let's do it Ukraine.

Щоб зберегти свої гроші і не витрачатися багато на Великдень, вибирайте екологічні продукти.

Деталі у відео.