Хтось невідомий зняв стяг із надгробка захисника України Дмитра Носовського у селі Оленине, полеглого у боротьбі з російськими загарбниками, і викинув у сміття.

Такий прикрий випадок, що цілком можна кваліфікувати як злочин, стався у селі Оленине ще восени 2022 року. Проте чутки про це набули розголосу в районі тільки весною 2023-го. Поміж людей подейкують, що зловмисники вчиняли такі неправомірні дії двічі.

Журналісти звернулися у Боровненський старостинський округ, аби довідатися, чи мав місце подібний інцидент і як його вирішили, - пише газета Полісся.

«Так, справді, приблизно через місяць після поховання військовослужбовця Дмитра Носовського хтось витягнув державний стяг із могили й відніс його у яму, куди всі скидали старі штучні вінки й квіти. Сам надгробок не понівечили. Тобто можна зробити припущення, що це не була особиста неприязнь до покійного, а якраз неприйняття символіки України. Чи причетні до цього місцеві жителі? Можливо. Чи міг це зробити хтось не тутешній? Також можливо. Чи додумались до таких пустощів діти? Якщо чують антиукраїнські наративи в сім’ї — то цілком так. Відповідних правоохоронних служб не викликали.
Проте одразу, як тільки виявили цей факт, ми поспілкувалися з місцевим священником, аби той провів прихожанам (адже саме в храмі збирається найбільше людей) роз’яснення, що такі вчинки неприйнятні і є злочином, який карається законом позбавленням волі. З того часу подібних випадків не було, принаймні мені про це невідомо. Напередодні Великодня старий прапор, який був пошкоджений внаслідок погодних умов, замінили на новий. Я особисто це зробив», – розповідає діловод Боровненської сільради Олександр Сидорук, який свого часу товаришував із покійним воїном та був учасником бойових дій 2015-2016 років.

Нагадаємо, Носовський Дмитро Миколайович став на захист Батьківщини ще 10 березня 2022 року. У складі 14-ої бригади пройшов бойовими дорогами Миколаївщини, Ізюму, Соледару… Отримавши бойове поранення, так і не зміг вибратися із пазурів смерті. 30 липня відзначив свій 30-річний ювілей, а через три доби, 3 серпня, його серце зупинилося.