У соцмережах поширили інформацію про те, що на шахти біля Нововолинська та Червонограда планують залучити засуджених. Зокрема тих, які відбувають покарання у виправних колоніях.

Про це міський голова Нововолинська Борис Карпус повідомив у телеграмі, передає Буг

Він зазначив, що це питання звучало й сьогодні під час прийому громадян.

“Розділяю обурення мешканців і зроблю все можливе, щоб запобігти цьому. Ні міський голова, ні міська рада повідомлені не були. Жодних дозвільних документів не давали!”, – сказав мер.

Додав, що у нього чітка позиція: поки сотні чоловіків з Нововолинська захищають державу на фронті, в місті має бути порядок і спокій.

“Перш за все вимагаю пояснень від керівництва ДП «Волиньвугілля». Готую запити в Міністерство енергетики та Міністерство юстиції, Волинську обласну військову адміністрацію та Володимирську районну військову адміністрацію”, – написав Карпус.

Журналісти також намагалися зв’язатися з керівником ДП «Волиньвугілля», щоб він прокоментував цю інформацію, але, до виходу матеріалу, це зробити не вдалося.

Звідки ж пішли чутки?

Народний депутат, голова Конфедерації Вільних профспілок України Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець опублікував лист ніби від директора шахти «Надія», що у Львівській області, до начальника Дрогобицької колонії з проханням розглянути можливість залучення засуджених осіб до підземних робіт на їхній шахті.

«У Червонограді говорять, що судячи з усього, питання завезення до копалень «каторжан» вирішене. Що ув’язнених готують до поселення в одній з будівель міста, де зараз встановлюють решітки на вікна.

Самі шахтарі в соцмережах пишуть, що використовувати роботу зеків планують не тільки на шахті «Надія», а й на державному «Волиньвугіллі». Перевіряємо правдивість даних», – написав Волинець.