Деякі засуджені в Україні можуть вступити до лав Збройних сил України для захисту країни, але далеко не всім це дозволяється – все залежить від злочину, вчиненого людиною.

Про деталі розповіла заступник директора Регіонального центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.

Згідно зі статтею 616 Кримінального процесуального кодексу України, люди, яких підозрюють або звинуватили у вчиненні кримінального правопорушення та щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, мають можливість звернутися до прокурора із заявою про відміну такого запобіжного заходу для подальшого призову на військову службу під час мобілізації

"Прокурор розглядає клопотання, оцінює відповідні ризики і може звернутися з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до слідчого судді. Отже, слідчий суддя або суд невідкладно розглядає клопотання прокурора і виносить рішення про запобіжний захід, – сказала Ольга Чорна.

Вона також повідомила про те, що є категорії підозрюваних та обвинувачених, які не мають права звільнитися з місця позбавлення волі заради служби. Зокрема, такого права не мають особи, які підозрюються у скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених низкою статей, зокрема: умисне вбивство, зґвалтування, незаконне позбавлення волі чи викрадення людини тощо.