З підвищенням температури повітря в Луцьку та області активізувалися комарі. На їх велику кількість у парках і квартирах жителі обласного центру почали скаржитися декілька тижнів тому.
Про причини і наслідки засилля комарів «Суспільне» розпитало лікарів і екологів.
Зі слів керівниці відділу екології Луцької міської ради Оксани Лисак, велика кількість комарів спричинена надмірною кількістю опадів.
«Будь-яка водойма – це є прекрасне середовище, де розвиваються личинки комарів. Цього року такої стоячої води є дуже багато, у зв’язку з цим ми маємо отаке аномальне збільшення кількості комах», – каже екологиня.
Щоб зменшити популяцію комарів у Луцьку щороку проводиться дезінсекція в місцях масового відпочинку. Наприкінці травня в обласному центрі планують обробити 200 тисяч метрів квадратних. На це з бюджету громади виділили орієнтовано 78 тисяч гривень.
«Визначено чотири основні місця – це Центральний парк Лесі Українки, як я вже зазначила, пляж на річці Стир, зона відпочинку Теремнівські ставки і Парк 900-річчя. Всього площа – 200 тисяч м квадратних», – додала Оксана Лисак.
За даними Центру громадського здоров'я, комарі переносять найбільшу кількість інфекційних хвороб на планеті. Окрім малярії, вони також переносять збудників таких хвороб, як: гарячка Західного Нілу, жовта лихоманка, японський енцефаліт, хвороба Зіка, гарячка долини Ріфт.
Як розповіла директорка інфекційної лікарні Галина Морочковська, на території Волині траплялися випадки таких хвороб як туляремія, лихоманка Західного Нілу та Лихоманка Денге.
Волинянин із паразитичним захворюванням – дирофіляріозом – до медиків звертаються щороку.
«Це дійсно паразит і переноситься він комаром. При попаданні в організм людини, він може в місці укусу формувати того збудника десь упродовж 30 днів», – сказала Галина Морочковська.
Більшість опитаних «Суспільним» лучан відмітили, що комарів цієї весни у місті значно більше, ніж у попередні роки.
Коментарі