Днями стало відомо, що російський добровольчий корпус та легіон «Свобода росії» зайшли на територію Білгородської області росії. Згодом в області оголосили про запровадження «режиму контртерористичної операції», яку згодом начебто відкликали і почали вивозити ядерні боєприпаси зі сховища.

Що відбувається на території Білгородської області рф, хто ці військові, що це означає для росії, чи можуть виникнути подібні ситуації на інших ділянках кордону чи в самій рф, в етері Громадського Інтерактивного Телебачення розповів політолог Олег Лісний.

Своє ставлення щодо цих подій Олег сформулював так:

«Я сприймаю це як перехід чергової червоної лінії, яку намалює путін і не тільки він, але й Захід — що є моменти, які Україна може робити, може не робити. Це не ми зробили насправді, це зробили етнічні росіяни, які перейшли кордон нашої держави і їхньої для того, щоб встановити справедливість. Як казав товариш путін: там же не було видно чий це кордон».

Лісний вважає це дуже гарним сигналом.

«Ці росіяни, які зайшли, вони публічні. З одним із них я брав інтерв'ю в Києві, це ФСБ-шник, який перейшов на нашу сторону і він воює за свої ідеали», — пояснив політолог.

Проте він зазначив, що їх треба вважати ситуативними союзниками, які воюють за свою чергову імперію і поки вони її руйнують, українській стороні варто за ними спостерігати.

Відносно можливості виникнення схожої ситуації в інших регіонах росії, Лісний припустив:

«Тут я не є оптимістом, тому що будь-яка така дія етнічних росіян, я підкреслюю, щоб бути результативною, має спиратись на два моменти: партизанський рух і масове невдоволення населення. На превеликий жаль росіяни в цьому сенсі пасуть задніх — ні того, ні іншого немає. Проте такі "нюанси" мають відбуватися, це має бути регулярного характеру і я думаю, що це таки станеться».