Розміщення російської тактичної ядерної зброї на території білорусі спрямоване на закріплення фактичного військового контролю рф над білоруссю і навряд чи означатиме ескалацію з боку росії.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відомо, 25 травня міністр оборони росії Сергій Шойгу та міністр оборони білорусі Віктор Хренін підписали документи про розміщення російської нестратегічної (тактичної) ядерної зброї на території білорусі. Шойгу підкреслив, що росія збереже контроль над тактичною ядерною зброєю в разі її розміщення в білорусі, і заявив, що білоруська авіація тепер здатна нести ядерну зброю.

Раніше президент росії володимир путін оголосив, що рф розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі до 1 липня, щоб, на думку аналітиків, відновити набридлі інформаційні операції про потенційну ядерну ескалацію через війну в Україні.

ISW вважає, що путін навряд чи використає ядерну зброю в Україні чи деінде.

«Розгортання тактичної ядерної зброї в білорусі потребує як значної військової інфраструктури, так і російського командування та контролю над елементами збройних сил білорусі. Імовірно, кремль має намір використовувати ці вимоги для подальшого підпорядкування білоруської сфери безпеки росії», – зазначили аналітики.