Виставку фотографій загиблого ковельчанина Максима Бурди тепер мають змогу побачити мешканці польського міста-партнера Ковеля Бжега Дольного. Її було відкрито у бібліотеці ТАМА під час Днів міста.

Про це повідомили в Ковельській міській раді.

Виставку названо «Два світи». Вона триватиме у Бжегу Дольному до 1 липня 2023 року.

Максим Бурда народився 30 січня 1997 року в Ковелі. Захопився фотографією вперше у 5 класі, а вже в 9-му зняв своє перше весілля. Здобув ступінь магістра журналістики в Національному університеті «Острозька академія». Під час навчання брав активну участь у житті вишу.

Військовій фотографії присвятив дипломну роботу, хоча на той час не був пов’язаний з військовою справою.

Максим був одним із таких ідейних людей, які так вірять у свою країну, що, незважаючи на юний вік, стають її зрілими будівниками. Тому після закінчення «Острозької академії» продовжував активну діяльність вже у своєму місті, працюючи як весільний фотограф.


У 2019 році приєднався до оборони Волинської області. Регулярно їздив на військовий полігон, де вивчав основи бою та тактичної медицини. Хлопець постійно допомагав волонтерам як громадянин, активіст і фотограф. Мав найвищі принципи моралі, які властиві людям.

24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабної війни, не задумуючись, Максим увійшов добровільно до лав Збройних Сил України.

Фотографія супроводжувала його протягом 11 місяців військової служби. Він залишився вірним своєму справжньому покликанню, будучи вже солдатом. Тому вибрав символічний позивний Фотограф.


Через свої світлини ковельчанин зафіксував життя, навчання, портрети своїх співгромадян, нелегкі емоції війни, перебування під постійним вогнем до останнього дня… Максим загинув 26 січня 2023 року.


У листопаді 2022 року хлопець створив Telegram-канал «Військовий фотограф», присвячений саме військовій фотографії. Своїми роботами він надихав тисячі людей. Збройні Сили України неодноразово публікували його світлини на своїх офіційних сторінках.

«Я не військовий фотограф і не журналіст, я справді звичайний солдат, який іноді дістає фотоапарат із кишені. По-перше, я тримаю в руках зброю і лише коли дозволяють умови та ситуації, дістаю камеру. У цивільному житті як весільний фотограф, який вдень танцює з нареченими, а вночі ретушує фото, я ніколи не мав ілюзій, що війна, яка точиться на сході, не торкнеться всієї країни. Тож коли 20 лютого я замовив плитоноску, колеги не зрозуміли і порадили купити щось для фотоапарата. Але вже тоді я знав, що точно не буду серед тих, хто стоїть у черзі на виїзд за кордон», – цитують Максима у польській пресі.