Президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України з врученням ордену «Золота Зірка» 23-річному полеглому Захиснику з Волині Едуарду Камардіну.

Про це стало відомо з указу президента №387/2023, - пише ВСН.

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю:
Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Камардіну Едуарду Руслановичу — капітану (посмертно)», - йдеться в указі.

Волинянин у 2016 році закінчив ліцей №1 селища Ратне ім. В. Газіна. Того ж року вступив до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, яку згодом успішно закінчив. Проходив службу у військовій частині А2980, на посаді командира мотопіхотної роти.

5 вересня 2022 року, під час наступальної операції Збройних сил України, в ході виконання бойового завдання, на межі Миколаївської та Херсонської областей капітан Камардін загинув.

«Мій син поклав своє життя за цілісність та незалежність України, був справжнім патріотом України, мужнім, хоробрим, справедливим командиром, люблячим сином, братом, вірним другом. Він заслуговує на присвоєння почесного звання «Герой України», оскільки до останнього свого подиху боронив нашу державу і віддав найцінніше - своє життя», – мама загиблого, Оксана Колотюк.