У Луцьку інспектори Департаменту муніципальної варти демонтують обмежувачі руху, які містяни встановили у дворах будинків самовільно.

Про це повідомили в департаменті муніципальної варти.

«Самовільне встановлення паркувальних бар’єрів (юніпаркерів) на прибудинкових територіях, тротуарах та вулицях міста Луцька – заборонено», – наголошують в департаменті.

Зазначають, що періодично виникають ситуації, коли окремі мешканці обласного центру задля власного комфорту самовільно розміщують на прибудинкових територіях паркувальні бар’єри (юніпаркери) для паркування власних автомобілів.

Внаслідок цього може виникати цілий ряд проблем, зокрема:

  •  створюються перешкоди для руху транспортних засобів, в першу чергу пожежних автомобілів, швидкої допомоги, аварійних та комунальних служб;
  • обмежуються права інших водіїв у користуванні паркувальними місцями;
  •  зменшується кількість пакувальних місць, адже при відсутності автомобіля юніпаркер піднімається, щоб ніхто інший не міг зайняти паркомісце;
  •  створюються перешкоди для руху пішоходів;
  •  обмежується рух транспортних засобів окремими внутрішньоквартальними проїздами.

«Відповідно до Правил благоустрою міста Луцька, на об’єктах забороняється переобладнувати проїзди у спосіб, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежної, прибиральної та аварійної техніки, самовільно встановлювати різноманітні конструкції. Саме тому, департаментом муніципальної варти здійснюється демонтаж паркувальних бар’єрів (юніпаркерів), які розміщені незаконно на території міста», – йдеться в повідомленні.

Інспектори департаменту наголошують, що за самовільне встановлення конструкцій на об’єктах благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 – 1360 грн, посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності від 850 – 1700 грн.