Файний подкаст записав розповідь про князівсько-королівський шарм Луцького замку, часи його розквіту та занепаду, легендарний з'їзд королів і правителів у 1429 році

Про все це організаторам Файного подкасту розповів історик Володимир Пришляк, передає "Еспресо.Захід".

Луцький замок – це оборонна архітектура литовської доби з готичною кладкою, та присутніми елементами перебудови. Утім, як підкреслив історик, це є ознака будівничого пориву наших предків.

"Іноземні та українські історики завжди захоплюються нашим Луцьким замком, коли ми тут проводимо міжнародні конференції. Ним захоплювалася і Леся Українка, яка писала: "Мій старечий замку". Замком можна милуватися годинами. Вигин мурів, гонт – який покриває владичу вежу, мерлони – які прикрашають в’їзну вежу, закінчення ластівчиних шляхів – над Стиром. Це наша минувшина, яка захоплює", – ділиться любов’ю до пам’ятки Володимир Пришляк.

Щоб також пройнятися любов'ю та духом давнини луцької твердині запрошуємо послухати Файний подкаст на зручних для вас платформах за посиланням.

Подкаст про Луцький замок – це уже четверта аудіомандрівка історико-культурною спадщиною нашого краю. Перед цим вийшли серії про Острозький та Новомалинський замки, а також записали розмову про палац у Самчиках.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.