У суботу, 12 серпня, о 16:00, в просторі «Гармидер Ангар-stage» (вул. Залізнична, 9, м. Луцьк) відбудеться показ інклюзивного перформансу «Щасливі люди».

Про це пише Конкурент

Проєкт «Інклюзивний хаб у Луцьку» спрямований на досягнення порозуміння і побудову діалогу між лучанами та ВПО, іншими вразливими соціальними групами через мистецькі партисипативні практики, підготовку спеціалістів і волонтерів для роботи з такими категоріями осіб в мистецьких проєктах, а також залучення дітей/молодих людей з інвалідністю та без в Мистецькому інклюзивному таборі, створення і показ театральних перформансів.

У демократичному суспільстві люди не можуть бути ізольованими від суспільства через інакшість, особливості розвитку або інвалідність. Їх соціальна взаємодія з іншими членами суспільства є необхідною для формування цілісної особистості. Ці завдання вирішує мистецтво як особлива форма творчості. І саме в Інклюзивному хабі втілений важливий дидактичний принцип «навчаючись – навчаю», коли учасники не тільки працюють з тренерами як слухачі, а й навчаються один від одного у спільній творчій діяльності над створенням інклюзивного культурного продукту. Унікальність самого перформансу в тому, що він створений (від сценарію до презентації) самими учасниками та відображає їх цінності і досвід. 

Організація і проведення інклюзивного мистецького перформансу «Щасливі люди» є спробою гармонійної соціалізації дітей/молоді з інвалідністю та без шляхом культурного розвитку і як учасників театральних колективів, і як глядачів. Саме перформативне мистецтво є такою соціальною формою творчості, що руйнує стереотипи, а творчі методики можуть стати частиною освітнього процесу, адже творчість допомагає зрозуміти цінність різноманіття та право дітей розвиватися по-різному. Дітям і дорослим українцям, які змушені були залишити свої домівки через війну, дуже важко обживатися на новому місці. Це і психологічні проблеми, і економічні чинники, і соціальна ізольованість. Ізольованість та сегрегацію відчувають і діти/молоді люди з інвалідністю та їхні сім’ї.

Участь у заняттях, майстер-класах, таборі-інтенсиві, зустрічах дозволить налагодити соціальну взаємодію, знайти нових друзів, інтегруватися в громаду міста, а лучанам, своєю чергою, дозволить позбавитися стереотипів та упереджень відносно ВПО та людей з інвалідністю.

Відео проєкту та театральних перформансів будуть поширені у вільному доступі на ютубі та в соціальних мережах. Тож кожен охочий зможе побачити багатогранність мистецтва, його адаптивність до викликів сьогодення, відкритість та інклюзивність. А учасники перформансу «Щасливі люди» зможуть у будь-який момент переглянути виставу та підбадьорити цим себе і близьких. 

Проєкт «Інклюзивний хаб у Луцьку» реалізує ГО «Лабораторія змін» за підтримки Українського культурного фонду.