Більше 40 мультифункціональних ліжок, 8 кардіомоніторів, апарат гемодіалізу, медичне обладнання для лабораторної діагностики та інструментальні столи одержали чотири медустанови Волині з австрійського Відня.

А саме: обласна інфекційна лікарня, Луцька центральна районна лікарня, Луцька міська клінічна лікарня та Ковельський хоспіс, - повідомили у Волинській ОДА.

Волинь отримала гуманітарний вантаж завдяки співпраці ОВА, зокрема, управління охорони здоров’я облдержадміністрації з Почесним консульством Австрії у Львові та австрійцями.

«Це була дійсно командна робота. За інформацією, що нам можуть надати, ми вивчили потребу в закладах охорони здоров’я: що кому потрібно і скільки. Таким чином лікарні отримали устаткування, – зазначив начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух. – Все обладнання та ремонти робляться для пацієнта. Для того, щоб він перебував у комфортних умовах, отримував високоякісну спеціалізовану медичну допомогу та щоб ця медична допомога була доступна».

Відтак, 14 серпня гуманітарний вантаж був доставлений до нашої області, а нині їх уже використовують у лікарнях. У цьому особисто пересвідчилися Юрій Легкодух та Почесний консул Австрії у Львові Маркіян Мальський. Вони відвідали інфекційну та районну лікарні, де уже користуються переданим обладнанням.

«Я щиро радий, що зміг долучитися до передачі цієї гуманітарної допомоги Волинській області. Також ми сьогодні з паном Юрієм обговорили, які є подальші потреби в області і відповідно я також візьму на себе зобов’язання у допомозі в цих визначених нами спільних напрямках, – сказав Маркіян Мальський. – Вірю, що якісну техніку оцінить медичний персонал. Адже дуже важливо, щоб сьогодні збереглися кадри в медичній сфері, щоб вони бачили, що їхня праця цінується. Ну і звичайно, пацієнти, які безпосередньо будуть мати переваги від використання цього обладнання».