Українські ветерани та ті, хто мають заслуги, отримають разову грошову допомогу до Дня Незалежності України від Пенсійного фонду.

Про те, хто і скільки отримає розповів начальник управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Віктор Кривчук, передає Суспільне

З його слів, кількість пенсіонерів на Волині, які отримають ці виплати невідома.

Якими будуть грошові виплати

За його словами, держава забезпечить разову грошову виплату ветеранам війни, постраждалим від нацистських переслідувань, людям, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і відзначились, боронячи країну.

  • для людей з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин – від 2700 до 3100 грн;
  • для учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та колишніх неповнолітніх в’язнів концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітей, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків ‒ 1000 грн;
  • для людей, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3100 грн;
  • для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 грн;
  • для учасників війни та колишніх в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, осіб, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога ‒ 450 грн.
Хто має право на отримання виплат

Як зазначив Віктор Кривчук, людей, що мають право на виплати, умовно розділили на чотири групи.

Перша група – це пенсіонери, що перебувають на обліку в Пенсійному фонді. Виплата їм була здійснена у серпні з основним розміром пенсії.

До другої групи належать військовослужбовці, які не є пенсіонерами та проходять службу. Виплата здійснюється на основі заявок, що подають військові формування, де проходять службу відповідні особи.

Третя група – це волиняни, що не є пенсіонерами та не проходять військову службу, а відбувають покарання в ізоляторах тимчасового тримання. Виплати для таких людей здійснюють через подання відповідних заяв.

Четверта група – це люди, що не є пенсіонерами та військовослужбовцями. Їм для отримання виплат слід звернутися до сервісних центрів Пенсійного Фонду області.

Для цього потрібно мати документи, що ідентифікують особу, паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, посвідчення, що встановлює відповідний статус і банківський рахунок. Відповідні заявки можна подати до першого листопада, – каже Віктор Кривчук.