Волонтерів із дитячого батальйону «Бандерівці» з міста Рожище відзначив подяками за допомогу Білоруський добровольчий корпус, який воює у складі ЗСУ.

Як розповіла Суспільному волонтерка Вікторія Шварцкоп, діти зібрали гроші на вантажівку. Загалом від командування добровольчого корпусу юним волонтерам передали 23 листи-подяки.

Іменні листи зі словами вдячності дітям в Рожищі вручив доброволець-білорус Денис, який приїхав на Волинь у короткотривалу відпустку.


«У нього зараз відпустка, і він привіз дітям грамоти від свого командира. Класний він дядько, розказав за хлопців-військових. У них, по суті, немає родичів чи багато знайомих в Україні, і для них купують волонтери дуже мало. А ми погодилися купити їм машину», — каже волинська волонтерка.


Зі слів Вікторії Шварцкоп, під час збору коштів дітям подекуди доводилося пояснювати людям, хто такі бійці Білоруського добровольчого корпусу та за кого вони воюють на фронті.

«Нас тоді влітку запитали, чи згідні ми зібрати гроші білорусам. Діти сказали, що так, бо вони стежать за Янкі, а він входить у цей підрозділ. Вони (бійці корпусу — ред.) щасливі, що ми назбирали їм на цю машину», — каже волонтерка.

Кошти на вантажний автомобіль волонтерський дитячий батальйон «Бандерівці» зібрав за місяць. Машину для добровольчого корпусу придбали за 20 тисяч злотих (орієнтовно до 200 тисяч гривень — ред.) у Польщі, сказала волонтерка.


Підібрати автівку у відмінному стані, сказала Вікторія Шварцкоп, допоміг волинянин, який багато років живе та працює у Вроцлаві. Як додала волонтерка, з Польщі на Волинь авто планують привезти до 17 вересня, після чого волонтери з Рожища повезуть його на позицію добровольчого корпусу.