В Україні шириться інформація про те, що вже з 1 жовтня в Україні почнуть застосовувати графіки відключень електроенергії.

Міністерство енергетики повідомляє, що вона не відповідає дійсності.

Міненерго підкреслило, що зараз електроенергетична, вугільна, нафтогазова галузі посилено готуються до нового опалювального сезону. Нинішня ремонтна кампанія на об’єктах енергетики є наймасштабнішою за всі часи незалежності нашої країни.

Міністерство заспокоїло громадян:

«Завдяки цим зусиллям енергосистема повною мірою буде готова до проходження опалювального сезону без відключень електроенергії та відповідно обмежень споживачів. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, наразі достатньо для забезпечення потреб споживачів. У денні години спостерігається профіцит потужностей. А тому застосування відключень з 1 жовтня у будь-якому з регіонів країни не планується».

В той самий час у повідомленні йдеться, що відключення споживачів можливі у випадку пошкодження енергетичної інфраструктури окупантами під час обстрілів, як це відбувалося минулого опалювального сезону.

Міненерго додало:

«Враховуючи, що торік у деяких регіонах виникали ситуації із несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, операторами системи розподілу були розроблені та заздалегідь опубліковані графіки можливих відключень, які можуть бути застосовані виключно у разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання».

Зазначається, що на сьогодні жодних відключень побутових споживачів під час осінньо-зимового періоду не передбачається.