Україна дотримується традиції переводити годинники двічі на рік: навесні на літній час і восени на зимовий. 

Коли переводять годинник на зимовий час 2023

Перехід на зимовий час в Україні зазвичай відбувається останньої неділі жовтня. Тобто у 2023 році переводити годинник на одну годину назад треба 29 жовтня. У цей день о 4:00 ранку годинники повинні бути переведені назад на 1 годину, тобто на 3:00 ранку. Це означає, що ми отримуємо додаткову годину сну та коротший день, адже світло настає раніше вранці.

Як правильно перевести годинник і навіщо це потрібно

Перехід на зимовий час служить для оптимізації використання світла та економії енергоресурсів. Перевід годинників допомагає зменшити споживання електроенергії, оскільки зазвичай після робочого дня люди вже не використовують штучне освітлення.

Щоб правильно перевести годинник на зимовий час, слід відстежувати офіційні повідомлення від уряду та медіа. Більшість сучасних годинників, включаючи мобільні телефони та комп’ютери, автоматично налаштовуються на новий час. Проте, власникам годинників, які потребують ручного переведення, слід враховувати зазначений час переходу та правильно налаштувати їх.

Загалом, перехід на зимовий час є важливою практикою, яка впливає на наше щоденне життя та сприяє більш раціональному використанню часу та ресурсів.