Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Можливі відключення електроенергії цією зимою не будуть довготривалими. Енергетики мають сценарії реагування на надзвичайні події та підготували мобільні ремонтні групи.
Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Відключення не будуть тривалими, ремонтні бригади працюватимуть безперервно
За низьких температур взимку можливі обмеження споживання електроенергії, адже Україна втратила запас потужності через війну, вважає експерт.
Олександр Харченко зауважив, що повністю відновити всю енергосистему за один рік складно, у тому числі, через те, що фізично важко знайти необхідне обладнання. Так, перший автотрансформатор, придбаний у рамках програми відновлення, прибув до України лише 12 вересня.
Водночас, експерт прогнозує, що відключення не будуть довготривалими, адже енергетики мають сценарії реагування на надзвичайні події та підготували мобільні ремонтні групи.
Харченко також підкреслив, що цього року не буде традиційного завершення ремонтної кампанії перед початком опалювального сезону: роботи триватимуть безперервно, й у такому режимі енергетика житиме ще не один рік.
Міністерство енергетики запевнило, що відключень світла з 1 жовтня в жодному регіоні не планується.
Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, наразі достатньо для забезпечення потреб споживачів. У денні години спостерігається профіцит потужностей, а тому застосування відключень з 1 жовтня у будь-якому з регіонів країни не планується.
«Однак відключення споживачів можливі у випадку пошкодження енергетичної інфраструктури ворогом під час обстрілів, як це відбувалося минулого опалювального сезону», — зауважили в міністерстві.
Щодо графіків можливих відключень, які були розроблені та заздалегідь опубліковані операторами системи розподілу, то вони можуть бути застосовані виключно у разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання.
©2024 uaGit
Коментарі