Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Відтепер віряни вшановують пам'ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії 17 вересня, а разом із цією зміною у календарі прийшла і зміна для відзначення Дня усиновлення
Про цей день розповідає «Еспресо.Захід».
Свята Софія і троє її доньок – ранньохристиянські мучениці. Вони жили у II столітті нашої ери в Римській імперії. Сама Софія була родом із Мілана, але вона рано овдовіла, і разом зі своїми дітьми перебралася до Риму. Дочок жінка виховувала з любов'ю до Бога та навіть дала їм імена головних християнських чеснот – Віра, Надія і Любов.
Проте жили вони у непрості для християн часи: Римська держава тоді жорстоко переслідувала усіх, хто вірив у Христа. Коли ж чутки про християнську сім'ю дійшли до імператора Адріана, він наказав жінкам з'явитися до нього. Маленьких дівчаток заарештували. Найстаршій Вірі було тоді 12 років, середульшій Надії – 10, а наймолодшій Любові лише 9. Дітей піддали катуванням, а потім убили і передали їхній тіла матері. Софія із почестями поховала своїх дівчаток, провела в молитві біля їхнього гробу три дні й померла від того горя.
Згодом Віра, Надія, Любов і Софія були зараховані до лику святих. А мощі святих мучениць від 777 року зберігаються в Ельзасі у церкві Ешо.
За новоюліанським календарем, який вступив у дію із 1 вересня 2023 року віряни вшановують пам'ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії 17 вересня. У цей день люди моляться до них, наприклад у святої Софії просять про здоров’я для дітей.
Також заведено вітати із днем ангела жінок та дівчат, які мають імена Софія, Віра, Надія та Любов. Можна дарувати невеликі подарунки.
Із давніх часів свято вважали жіночим. За повір'ям, якщо жінка плакатиме уранці цього дня, вона буде щасливою увесь рік.
У цей день не можна займатися домашніми чи городніми справами, різати щось, шити чи вишивати й в'язати. Лихословити та сваритися теж не варто. Натомість краще провести свято разом із близькими, побавитись із дітьми, приділити їм увагу. Також відвідати службу Божу або ж помолитися вдома. Разом із тим не прийнято цього дня влаштовувати пишні застілля.
Окрім того, категоричне не рекомендують на Віри, Надії, Любові та Софії свататися і вінчатися, бо такий шлюб може бути коротким та нещасливим.
У зв'язку із перенесенням свята Віри, Надії, Любові та Софії, із яким тісно переплівся і День усиновлення, 28 липня 2023 Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ про його перенесення також на 17 вересня.
Загалом в Україні відзначають День усиновлення із 2008 року. Це день поваги до прийомних батьків, вихователів дитячих будинків родинного типу, педагогів та лікарів. Усіх тих, хто причетний до усиновлення і захисту прав дитини.
Чому цей день тісно пов'язаний саме із днем мучениць? Власне тому, що Віра, Надія, Любов та Софія були прикладами благочестя і милосердя, уособленням християнських цінностей. Вважається, що вони захищають усіх тих, хто готовий відкрити своє серце та безкорисливо дарувати щастя й допомагати іншим.
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі