В Україні почастішали випадки вилучення посвідчень водіїв у автомобілістів за непов’язані з порушенням правил дорожнього руху порушення.

Про це повідомляє видання «Твоя машина» із посиланням на юристів “Дорожнього адвоката“.

Зазначається, що поліція при зупинці транспортного засобу може перевірити водія щодо тимчасового обмеження на право керування транспортним засобом. Таке обтяження на автомобіліста в Україні можуть накладати державні виконавці у рамках виконавчого провадження, відкритого через борги за аліментами (ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження»). Причому сам водій може дізнатися про санкції лише від поліцейських, оскільки постанова з виконавчої служби часто приходить із затримкою. Правоохоронці вилучають у них посвідчення водія на місці і направляють його до суду.

Водночас за керування транспортним засобом за наявності відповідного обмеження ч.3 ст.126 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді позбавлення права керування на строк від 3 до 6 місяців. Таке рішення ухвалює суд. Повернути права можна буде після закінчення зазначеного терміну після проходження медогляду та складання іспитів на теорію правил дорожнього руху та практику водіння.