1 жовтня українці відзначають День захисників та захисниць України. Дату цього державного свята перенесли через зміну церковного календаря.

Зазвичай, День захисника в останні роки ми відзначали 14 жовтня в день великого церковного свята – Покрови Пресвятої Богородиці, пише Gazeta.ua.

Оскільки це релігійне свято віднині святкуємо 1 жовтня, відповідно змінилась і дата святкування Дня захисників та захисниць України.

Історія свята

День захисників та захисниць України ніколи не буде традиційним святом з гуляннями та веселощами. Для українців ця дата – можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини. Цього дня прийнято згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресорки, але й ветеранів Другої святової війни, наших предків козаків, які виборювали право на незалежність.

Раніше українці святкували День захисника Вітчизни, який припадав на 23 лютого. Однак, після початку бойових дій Росії на землях України 2014 року, дату свята вирішили перенести. Причина була досить простою і зрозумілою – день був створений за радянських часів.

Нову дату обрали зовсім не випадково. Споконвіку Пресвята Божа Матір була захисницею воїнів-захисників. Традиція дуже давня і походить ще від часів Київської Русі. Козаки навіть називали Покрову своєю заступницею і завжди молилися Діві Марії перед початком важливих битв. На Січі була побудована церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці, де збиралися козаки подякувати захисниці після вдалого походу.

День захисника України був офіційно встановлений як державне свято вже після початку російської агресії на Донбасі.

Покрова оберігає і оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями воїни просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.

На день Покрова Пресвятої Богородиці святкують не лише День захисників та захисниць України. Це також і День козацтва.

Цьогоріч на 1 жовтня припадає також святкування Дня учителя.