У Луцьку завершився конкурс на посаду директора Волинської обласної філармонії. Серед трьох кандидатів найбільшу підтримку здобув чинний керівник, який очолює заклад протягом останніх майже 26 років, Сергій Єфіменко.

Конкурсна комісія, яка засідала 21 вересня у Волинській обласній державній адміністрації, закрила очі на те, що кілька років тому чоловіка притягували до відповідальності за корупцію. – пише Сила правди.

За посаду директора Волинської обласної філармонії змагалися троє кандидатів: нинішній виконуючий обов’язків Сергій Єфіменко, директорка центру культури «Княгининок» Вікторія Мельничук та колишня артистка Волинського народного хору Тетяна Климець.

Першим презентував свою стратегію розвитку в. о. директора Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко. Він очолює заклад з 1997-го року. Протягом цього часу терміни його перебування на цій посаді постійно продовжували. Крісло під ним захиталось у серпні минулого року. Тоді депутати облради запропонували звільнити його з посади, залишивши виконувачем обов’язків директора до призначення нового. Підставою стало корупційне правопорушення: у 2021-му очільника філармонії судили за нарахування і виплату 65 тисяч гривень премії своїй дружині Оксані Єфіменко.

Цього разу у своїй промові він пообіцяв оновити штат філармонії, створити посаду піарника, розробити нові концертні проєкти, залучити грантові кошти, завершити реконструкцію мистецького дворика та розпочати співпрацю із санаторіями «Лісова пісня» і «Пролісок». А також розповів про наміри вирішити питання з концертним залом, симфонічним оркестром та роялем, які відсутні у Волинській обласній філармонії.

Другою презентувала свою програму Тетяна Климець, яка 23 роки пропрацювала артисткою Волинського народного хору при обласній філармонії. На початку виступу вона наполягла на проведенні фінансового аудиту закладу з обов’язковим публічним звітуванням про його результати. Жінка заявила, що преміювання працівників у філармонії відбувається непрозоро і нечесно.

Кандидатка пообіцяла на посаді керівника філармонії звернути увагу на маркетинг, запровадити волонтерську допомогу ЗСУ та скласти програму гастролів колективів Україною та за кордоном, яка дасть змогу філармонії заробляти.

Третя кандидатка Вікторія Мельничук, яка є директором центру культури «Княгининок» та керує 14 клубами у сільській місцевості, у своїй презентації наголосила, що буде активно залучати грантові кошти, щоб збудувати достойний концертний зал, якого у філармонії досі нема, реконструювати приміщення і територію концертної установи. Також вона розповіла, що планує створити театр фольклору та студію для підготовки акторських кадрів.

Оцінювали та обирали керівника філармонії колишній очільник Волинського академічного обласного музично-драматичного театру Анатолій Глива та його головний режисер Михайло Ілляшенко, директор Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОДА Олександр Хвіщук, народний депутат України 5 і 6-го скликань Володимир Карпук, заступниця начальника відділу управління об’єктами спільної власності тергромад Тетяна Скулинець, заслужені діячі мистецтв Віктор Тиможинський і Данило Поштарук, керівник обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки Віктор Шиманський, а також заступник директора Департаменту-начальник управління культури Валерій Дмитрук, якого обрали головою комісії.

У результаті, найбільшу підтримку – п’ять голосів – здобув Сергій Єфіменко. За Вікторію Мельничук проголосувало троє, а Тетяну Климець не підтримав жоден із членів комісії. Ще один утримався від голосування.

Кандидатуру Сергія Єфіменка ще мусять затвердити в обласній раді. Якщо депутати підтримають, він очолюватиме філармонію наступні п’ять років.