До музею завітала настоятелька жіночого монастиря Святого Василія Великого Волинської єпархії ПЦУ в Луцьку ігуменя Анастасія, яка за дорученням прихожанки храму передала медальйон або натільну іконку з образом Святої Варвари кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці музею Волинської ікони.

Саме тоді виробництво образків, присвячених святій, набуло масового характеру. Культ великомучениці поширився в Україні після того, як ще у ХІІ ст. до Києва привезли часточки мощей, які помістили у Свято-Михайлівському монастирі. Нині мощі зберігаються у Свято-Володимирському соборі Києва.

На медальйоні Свята Варвара зображена з традиційними атрибутами – мечем (символ мученичества) і потиром (символом євхаристії). Одягнута у шляхетські одежі, орнаментований пояс підкреслює тонкий стан, на голові вінець. Свята Варвара є захисницею всіх жінок і покровителькою людей, діяльність яких пов’язана з вогнем. На звороті медальйона зображений хрест з кінцями у вигляді трилисника, який символізує Пресвяту Трійцю.

«Музей вдячний за такий подарунок і планує надалі використовувати його на тематичних виставках», - йдеться у повідомленні.

Фото  музею Волинської ікони