Чоловік із села Видерта на Камінь-Каширщині після початку повномасштабного вторгнення взявся активно допомагати армії. Навесні та влітку 2022-го раз за разом возив допомогу українським бійцям. За це навіть був нагороджений подякою від Верховної Ради. Одного ранку його зупинили на блокпосту. Запідозрили, що волинянин може везти боєприпаси.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс», передає ІА «Волинські новини».

Правоохоронці обшукали машину, будинок і подвір’я. Виявилося, що чоловік сховав в автомобілі гранату та 440 бойових патронів. Помістив їх під обшивку пасажирських дверей. Мовляв, знайшов у лісі під Куп’янськом, а додому привіз, щоб захищати сім’ю, зокрема двох дітей.

«Винуватість в інкримінованому йому злочині визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому. Показав, що в листопаді 2022 року перебував поблизу міста Куп’янськ Куп’янського району Харківської області з метою доставлення гуманітарної допомоги Збройним силам України. Неподалік міста Куп’янськ, у місцях проведення боїв, знайшов патрони та гранату, які з метою подальшого захисту себе та своєї сім’ї помістив у свій автомобіль та перевіз до свого дому. Просить суд суворо не карати», – вказано в ухвалі суду.

За придбання і зберігання боєприпасів без дозволу передбачено покарання від трьох до семи років ув’язнення.

Чоловіка вже судили в Любешеві. І йому пощастило – замість в’язниці призначили штраф у розмірі 1700 гривень. Також він має компенсувати витрати за проведення балістичної експертизи – це ще майже 5000 гривень.

Прокурори, однак, подали апеляцію.