Кіберполіція у Волинській області розповіла, як не втратити гроші під час продажу товарів в інтернеті.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції у Волинській області.

Один зі способів, якими користуються шахраї, обирають оголошення про продаж товарів, зв'язуються з продавцем та підтверджує намір купити товар.

Після цього аферист стверджує, що вже провів оплату через службу доставки. Але для того, щоб отримати гроші, продавець повинен, як стверджує шахрай, перейти за індивідуальним посиланням, надісланим аферистом, та надати дані своєї банківської карти.

Також шахрай намагатиметься дізнатися у продавця залишок коштів на картці та код-підтвердження від банку. Після отримання цих даних, зловмисник виводить гроші з рахунку потерпілого.

Для того щоб ввести в оману продавців, зловмисники підробляють вебсайти, щоб вони виглядали максимально схоже на офіційні сторінки відомих торгівельних інтернет-платформ.

Відповідально ставтеся до захисту своїх даних онлайн:

Перевірте URL перед введенням даних: Перед тим, як вводити особисті дані на вебсайті, переконайтеся, що URL починається з "https://" і має зелений замок в адресному рядку браузера. Це вказує на те, що з'єднання захищене SSL-шифруванням.

Не діліться особистою інформацією в соцмережах: Будьте обережні з тим, що публікуєте в соціальних мережах. Інформація про ваше особисте життя може бути використана зловмисниками для атаки або шахрайства.

Остерігайтесь фішингових листів: Будьте уважні до електронних листів, які ви отримуєте. Ніколи не надавайте особисті дані або паролі через електронну пошту, особливо якщо лист має підозрілий вигляд або закликає до термінової дії.

Як убезпечити себе від шахраїв – читайте на сайті кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/)

Як не втратити гроші під час продажу товарів в інтернеті – рекомендації кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/news/yak-ne-vtratyty-groshi-pid-chas-prodazhu-tovariv-v-interneti--rekomendacziyi-kiberpolicziyi-7761/).

Головне фото Поліція Волинської області.