Слідство встановило, що керівник-засновник благодійної організації, зареєстрованої на Волині як міжнародний благодійний фонд, займався переправленням через кордон чоловіків, які підпадали під мобілізацію.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської прокуратури.

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури керівнику благодійної організації повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України та вимаганні й одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

«Благодійник» діяв за розробленою схемою. Він гарантував ухилянтам перетин кордону у якості водіїв-волонтерів та безперешкодний виїзд за межі України через один з пунктів пропуску Волині.

Такі послуги підозрюваний здійснював не безкоштовно. Зокрема, чоловікові з Житомира керівник благодійної організації пообіцяв переправити його за кордон за 2000 доларів США. Перший транш – 40 тис. грн - одержав, після чого виготовив та передав посвідчення водія-волонтера на ім’я ухилянта. Іншу частину мав одержати згодом.

Однак 12.03.2024, у день незаконного перетину кордону, під час одержання 200 доларів США (у гривневому еквіваленті) для позитивного «вирішення питання» безпосередньо з працівником прикордонної служби, ділка викрили «на гарячому».

Під час обшуків у приміщенні благодійного фонду вилучено статутні документи, печатки, готівку тощо.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Злочин викрито Житомирською обласною прокуратурою спільно з Головним управлінням Нацполіції в області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото Житомирська прокуратура.