Для попередження та недопущення правопорушень на водоймах Шацького нацпарку, державна служба охорони ПЗФ і Волинський рибоохоронний патруль провели спільні рейдові заходи.

Про це повідомляє Шацький національний природний парк.

Так, минулого тижня з водного середовища було вилучено незаконні знаряддя лову – 14 ятерів і 12 сіток.

Робота щодо профілактики та виявлення порушень службою державної охорони Шацького НПП постійно продовжується. Природоохоронці просять дотримуватись вимог чинного законодавства.

Також працівники нацпарку наголошують, що з 20 березня по 10 червня на водоймах Шацького НПП встановлюється весняно-літня нерестова заборона.

Любительський і спортивний лов риби в нерестовий період дозволяється здійснювати в межах населених пунктів з берега поплавковою та донною вудкою із загальною кількістю гачків не більше 1 шт. на одного рибалку та спінінгом з блешнею або штучною насадкою, яка замінює блешню.

На період нересту забороняється:

– перебувати не лише на водоймі, а і в її прибережній смузі із забороненими знаряддями та засобами лову риби;

– проводити роботи, що негативно впливають на гідрологічний та гідрохімічний стан озер (в т.ч. миття транспортних засобів, купання та прання із застосуванням хімічних миючих речовин тощо);

– зупинка транспортних засобів ближче, ніж за 100 м від урізу води;

– рух плавзасобів на водоймах Парку (крім служби державної охорони парку та спеціально уповноважених органів).

За недотримання вимог згідно Адміністративного Кодексу України порушники каратимуться штрафом з вилученням засобів лову.

Фото Шацький національний природний парк.