Польські сили збили би російську ракету, якби була упевненість у тому, що вона прямує до якоїсь цілі.

Про це під час брифінгу для ЗМІ заявив в неділю віцепрем’єр–міністр – міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

“Кожна така ситуація розглядається індивідуально. Але якби були якісь ознаки того, що цей об’єкт прямує до якоїсь цілі, розташованої на території Польщі, він, очевидно, був би збитий”,- заявив Косіняк-Камиш.

Він зазначив, що з огляду на такого роду ситуації Польща зміцнює свою систему ППО/ПРО. Відтак були підписані контракти щодо реалізації другого етапу програми ППО/ПРО “Вісла”.

Міністр оборони Польщі подякував американським і британським союзникам, зокрема міністру оборони Великої Британії, які після переговорів з польською стороною прийняли рішення щодо продовження розміщення у Польщі до кінця цього року систем ППО/ПРО, зокрема «Sky Saber».

Читайте також: Вночі над Волинню захисники неба знищили ворожу ціль

Косіняк-Камиш зазначив, що рф продовжує порушувати міжнародне право, атакуючи територію України.

“Ми продовжуватимемо підтримувати Україну, ця підтримка є важливою на міжнародній арені, а також надавати військову й гуманітарну підтримку. Це справа, що стосується польської і світової безпеки”,- наголосив польський віцепрем’єр.

Він додав: добре видно, що не можна розраховувати на нормальну поведінку і дотримання Росією міжнародного права.

Російська ракета о 05:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.

В Оперативному командуванні ЗС Польщі повідомили, що російська ракета на 100% залишила повітряний простір Польщі, її також не було потреби збивати, оскільки відповідні сили контролювали траєкторію польоту. Також в МЗС Польщі повідомили, що вимагатиме від росії пояснень з приводу порушення російською ракетою повітряного простору Польщі.