Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У Луцьку працює унікальна школа для навчання операторів FPV-дронів – «Volyn falcons» або «Волинські соколи». У навчальному центрі вже пройшли курси операторів безпілотників три десятки людей. Програму самостійно створили і вдосконалюють луцькі інструктори.
Про це повідомили у навчальному центрі «Волинські соколи», – пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
Зі слів інструкторів школи, зазвичай курсанти починають літати вже на першому практичному занятті. Тренуються на 7-дюймових дронах. Такі ж найчастіше використовують українські військові на передовій.
«Два тижні симулятора, тиждень польотів і людина на 90% готова до служби», – каже інструктор Олександр Смолярчук.
Місцевість для тренувань обирають максимально схожу до реальних бойових умов. На дрони чіпляють пляшки з водою, що імітують масу бойової частини.
«Під час навчань не було розбито жодного дрона. Були факапи, були аварії, ДТП, але дрони всі літають далі», – розповідає Олександр Смолярчук.
36-річний волинянин Олександр Кравчук готується до служби у 100-ій окремій бригаді. Він вже побував на фронті, де ознайомився з роботою пілотів FPV-дронів. А на полігоні під Луцьком він відточує навички маневрування між перешкодами, влучання по рухомих цілях та бліндажах.
«До цього треба звикнути, а на другий-третій політ це набагато легше сприймається. Дрон в повітрі навіть більш стабільний, ніж у симуляторі», – ділиться Олександр Кравчук.
Загалом у цій школі вже пройшли навчання 30 чоловіків і жінок. Четверо подали документи для служби в підрозділі РУБпАК 100-ї окремої бригади територіальної оборони. Крім цього підрозділу, інструктори планують навчати рекрутів для служби в батальйоні «Любарт» бригади Національної гвардії «Азов». Навчають і цивільних, які хочуть опанувати цю професію. Поки що витрати на підготовку пілотів покривають спонсори.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі