4 березня у Варшаві в офісі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали угоду про підготовку до кредитного фінансування для будівництва сміттєпереробного комплексу в Луцькій міській територіальній громаді.

Про це повідомили у Луцькій міській раді.

Міський голова Ігор Поліщук взяв участь у церемонії підписання угоди дистанційно, засобами онлайн зв’язку.

Також на зустрічі від Луцької міської територіальної громади були присутні директор ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк та директор юридичного департаменту Наталія Юрченко.

ЄБРР представляли: директор, голова департаменту інфраструктури Європейського банку реконструкції і розвитку в Європі, Середньому Сході та Африці Сью Баррет, заступник голови представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Марк Магалецький, старший банкір Департаменту сталої інфраструктури ЄБРР в Україні Денис Гайовий, головний банкір Департаменту сталої інфраструктури ЄБРР в Україні Ігор Князев та інші.

Будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів є надзвичайно важливим для громади, адже це в рази зменшить об’єми захоронення сміття на діючому полігоні твердих побутових відходів у с. Брище, матиме великий вплив на скорочення викидів вуглекислого газу та інших шкідливих речовин в повітря, землю та воду, а також створить інфраструктуру для виробництва органічних добрив і палива.

Підписання такої угоди передбачає заходи з підготовки до отримання позики: збір документів, розробку техніко-економічного обґрунтування проєкту тощо.

У міськраді зазначають, що Луцьк має багаторічну історію співпраці з ЄБРР, яка почалася з 2012 року. Тоді було підписано подібну угоду щодо модернізації системи міського теплопостачання, а за два роки потому – відповідні кредитний та грантовий договори. На сьогодні реалізація зазначеного проєкту успішно завершується. В його рамках отримано 14,4 млн євро, з яких 4,4 млн євро – грантова складова. За ці кошти було виведено з експлуатації застарілі підвальні котельні, замінено та модернізовано котли, теплові насоси, пальники, теплообмінники, системи керування, модернізовано теплові мережі із використанням попередньо ізольованих труб, встановлено 330 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках Луцька.

Фото Луцька міська рада.