День вишиванки в Україні ‒ яскраве патріотичне загальнонародне свято. Відзначають його щороку у третій четвер травня.

Цьогоріч свято припадає на 16 травня. Про історію та традиції Дня вишиванки нагадує Gazeta.ua.

Найпоширенішою традицією Дня вишиванки є демонстрація національного українського одягу. Вишиванка символізує багаторічні українські традиції та самоідентифікацію.

Започаткували День вишиванки у 2006 році на підтримку традиційного українського одягу та вшанування національної культури.

Акцію «Всесвітній день вишиванки» ініціювала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Тоді Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Спочатку до Дня вишиванки долучилися кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Але вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Традиційно цього дня українці одягають вишиваний одяг як на роботу, так і на відпочинок та святкування.

Хоча, зважаючи на воєнний стан, цього року масових святкувань у День вишиванки в Україні не буде, більшість українців, все ж, продемонструють свою ідентичність та національну єдність, одягнувши вишиванку. А раніше у всіх містах країни цього дня проводили ярмарки, концерти, дефіле у вишиванках та інші масові заходи.

День вишиванки нині свято не лише національне, а й міжнародне, оскільки його відзначають українці у різних куточках світу. Активно долучаються й представники інших народів на знак солідарності з Україною.