16 автомобілів для потреб лісової охорони філій Поліського лісового офісу загалом придбали ДП "Ліси України". 

Про це повідомляє Поліський лісовий офіс 

Автомобілі купувалися та передавалися поетапно. 

9 кросоверів Renault Duster (автівка за роки зарекомендувала себе як витривала та економна) днями направлено безпосередньо на лісництва.

Цього року було доставлено 7 пікапів Mitsubushi L-200. З можливістю обладнання засобами для гасіння пожеж.

Усі – бюджетні, з мінімальною комплектацією.

Раніше у лісовій галузі досить поширеними були відомі всім «Ниви». Але цей автомобіль - виробництва країни-агресора. Та й давно є морально застарілим за всіма критеріями. Тому саме Renault Duster став вибором з позиції ціна-якість.

Загалом зараз для потреб охорони лісів використовується 125 Renault Duster та 23 Mitsubushi L-200. Лісова охорона патрулює також і на старих «Нивах» та «УАЗах», які ще збереглися в прийнятному технічному стані.

Це далеко не достатня кількість. Лісівники несуть охорону на понад 1 млн 300 тис. га площі. Лісові масиви в окремих регіонах – наприклад, Горохівщина та Турійщина Волині і Дубенщина Рівненської області – є досить віддаленими один від одного. Одна майстерська дільниця може складати від одного до більше десяти окремих контурів лісу. З відсутністю нормального дорожнього покриття між ними. При цьому відстань від краю до краю лісу може сягати 20 км. 

Очевидно, що жодне інше патрулювання, крім автомобільного чи принаймні на мотоциклі, не буде тут ефективним. Тому закупівлі потрібно проводити надалі. Це просто необхідність.

"Ми чітко розуміємо, що це не станеться швидко і достатньо. Тому що зараз є важливіші потреби. І в ДП «Ліси України» першочергово їх закривають", - йдеться у повідомленні 

З початку війни у філій Поліського лісового офісу вилучили 176 машин для потреб військових. За 2 роки повномасштабного вторгнення – 134. 

Однозначно – це правильно. Як і те, що всі автівки – а цей рахунок уже іде на кілька сотень, придбані спільно нашими закордонними партнерами та колективами філій (навіть ті, які попередньо планувалися на потреби лісу), також поїхали на передові позиції держави. 

І якщо будуть такі запити надалі, вони зариватимуться першочергово. Але навіть у час війни ми не маємо права лишити ліси без належної охорони.

Саме через війну ми всі зіштовхнуємося з іще однією проблемою – кадровим голодом. Мобілізація так само системно торкається лісівників. І в таких умовах критична нестача машин може мати особливо небезпечні наслідки.  

Простий приклад.

І лісопорушники, і нелегальні бурштинокопачі мають сучасні позашляховики та іншу техніку. Щоб виявляти та затримувати їх, лісова охорона має принаймні не програвати у потужності авто.

Пожежна безпека – це також в першу чергу мобільність. Без авто підвищеної прохідності втрати через вогонь можуть бути незрівнянно високими.

Все це – щоденна робота працівників державної лісової охорони. Безпека лісу та людей. Безпека кожного мешканця Волині та Рівненщини.

Фото Поліський лісовий офіс.