У Луцьку стартував 10-й сезон проєкту «Екскурсоводи у відпустці». Тож нині можна потрапити на екскурсії містом, які проводять люди різних професій, що цікавляться краєзнавством і дослідницькою діяльністю.

Про це Суспільному розповіла начальниця управління туризму та промоції міської ради Катерина Теліпська. З її слів, відвідати екскурсії може кожен охочий, а загалом проєкт триватиме упродовж літа.

«Проєкт покликаний знайомити лучан гостей міста з його історією, його надбаннями, архітектурними пам’ятками. Це безкоштовна участь: слідкуйте за сторінками «Центру туристичної інформації», «Центру розвитку туризму» в соцмережах, де менеджери сповіщають про майбутні події», - сказала посадовиця.


Цього літа проєкт стартував екскурсією волинського історика і краєзнавця Петра Троневича. Він розповів Суспільному, що обрав тематику «Луцький замок в історії України та Європи», аби показати важливість Луцького замку не як фортифікаційної споруди, а як державної установи.

Захід розпочали на Замковій площі, а продовжили у Луцькому замку, який був державною резиденцією Галицько-Волинської держави.

На території Луцького замку Петро Троневич розповів відвідувачам про архітектуру В’їзної, Владичої і Стирової або ж Свидригайлової веж, а також про протистояння між Польщею, Угорщиною і Литвою за Волинь у 15 столітті. Не оминув історик і тему правління великого литовського князя Вітовта і політику його наступника Свидригайла. 

На безплатну екскурсію зареєструвалися пів сотні людей, серед яких 80-річна лучанка Валентина Дмитрівна. Впродовж екскурсії жінка занотовувала за краєзнавцем цікаві факти з історії міста.

«Живу у Луцьку дуже давно. Замок свій люблю, часто приходжу сюди, але такого лектора не могла пропустити, бо прекрасно», — розповіла лучанка.


На екскурсію вирішив прийти Станіслав Чорнобай, який приїхав до Луцька на спортивні змагання із міста Суми. Про захід, з його слів, дізнався від тренера та друзів з Луцька.

«Мені дуже цікава була історія цього замку, як почалося усе. Враження – круті!» — сказав відвідувач екскурсії.


Зараз у рамках проєкту заплановано 10 екскурсій, зазначила начальниця управління туризму та промоції міської ради Катерина Теліпська, але їх може бути більше, якщо з’являтимуться охочі організувати відвідування визначних місць Луцька.