Технологиня Ольга Рябець з Володимира з нуля створила швейний цех і 15 років розвивала бізнес на Волині, але блекаут поставив справу її життя під загрозу.

Через блекаути швейний цех Ольги залишився практично без заробітку, але вона вставала о 5 ранку, аби жінки Володимирської громади мали роботу, пише ШоТам.

Об’єдналися з місцевою владою та перетворили свій цех на пункт незламності.

Ольга15 років тому відкрила швейний цех у місті Володимир у цеху разом із жінкою працювало ще 6 людей. Щомісяця вони шили 2000 блузок для українських та німецьких компаній. Аде коли у 2022 році почалися блекаути, виробництво зупинилося.

З 8 годин робочого дня протягом 6 цех був без електрики. Жінка не могла ввімкнути ні світла, ні швейних машинок, ні прасок. Тому мусила розпочинати свій робочий день о 5 ранку, щоб пошити одяг.

Блекаути створили дуже велику проблему для нашого цеху. Тому що потужності у нас великі та відповідно був простій. Ми не могли вчасно здати замовлення, – каже жінка.

Хоч швеї працювали щохвилини, коли з’явилася електрика, але шити все одно не встигали. Тому працівниці Ольги перебивалися 2 місяці на мінімальній зарплатні. А жінка не могла платити бюджетні внески до бюджетної громади. Аби продовжувати працювати, Ользі був потрібен генератор.

Самостійно придбати дороге обладнання тоді не вдалося. Тому разом із іншими підприємцями звернулися до керівництва громади. Перш ніж співпрацювати з бізнесом, влада консультувалася із проєктом «ГОВЕРЛА». Умовами компенсацій була реєстрація бізнесу та допомога місцевим. Для компенсації місцева влада виділила 3 млн грн і допомогла 49 підприємцям громади.

Цех Ольги також отримав підтримку і семикіловатний генератор. Тепер тут трудяться 8 швачок і тим самим підтримують економіку громади.