Ексзасновник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов виїхав з країни за паспортом 67-річного жителя Волині.

Про це пише «Українська правда» у своєму розслідуванні, опублікованому у вівторок, 9 липня.

Боголюбов – колишній співвласник націоналізованого "Приватбанку", друга за значимістю людина в неформальній фінансово-промисловій групі Ігоря Коломойського, яка отримала назву "Приват".

Бізнесмен Боголюбов виїхав по паспорту 67-річного Миколи Купріяновича Сюмака, якого вдалося знайти журналістам. За словами Сюмака, він загубив закордонний паспорт ще навесні 2022 року, а з 24 червня 2024 року він не покидав Україну і наразі перебуває вдома.

Як зазначають джерела у правоохоронних органах, представники ДПСУ не отримували від міграційної служби інформації про недійсність паспорта, який був втрачений Сюмаком.

Як раніше повідомили у ДБР, що "слідство за сприяння керівництва Держприкордонслужби встановило, що бізнесмен у супроводі свого близького родича виїхав 24 червня 2024 року потягом "Київ — Хелм", хоча відповідно до українських баз даних він кордон не перетинав".


За версією слідства, 46-річний прикордонник Володимир Макаренко, який був начальником групи інспекторів прикордонної служби "Ягодин", допоміг Боголюбову перетнути кордон у незаконний спосіб із чужим паспортом. Наразі він отримав підозру.

Сам Боголюбов стверджує, що виїхав з України за власним паспортом і у держави взагалі немає жодних підстав не випускати його з країни.

"При цьому Боголюбов відкинув версію, що з виїздами йому допомагала дружина Еміне Джапарова. Боголюбов переконує, що за кордон виїжджав провідати літню матір та для роботи з адвокатами в Лондоні. Цього разу, за словами олігарха, він збирався повернутись у країну за два тижні, але після звинувачень у незаконному перетині кордону наразі "думає над цим", — йдеться у повідомленні УП.

Як зазначає джерело, Боголюбов з Джапаровою нібито планували переїзд до Відня для постійного проживання від початку 2024 року — одразу після призначення його дружини на посаду постійного представника України в міжнародних організаціях. Проте МЗС так і не видало відповідний указ, а за годину до публікації матеріалу співрозмовник видання у міністерстві повідомив, що указ про призначення Еміне Джапарової до Відня було скасовано.