Останні роки Україна втрачала, втрачає і вже фактично втратила позиції у вирощуванні гречки. Українці вже не є нацією гречкосіїв.

Про це в прямому ефірі телеканалу ГІТ розповів Сергій Громовий виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки.

Ми ще її сіємо, але не в тих кількостях, яка задовольняє наші потреби. За останніх двадцять років площі під гречкою в Україні зменшилися в 10 разів. Останніх два роки ми сіємо близько 80 тисяч гектарів. При середній врожайності в нас і в світі – 1 тонна з гектара – зрозуміло яку невелику кількість врожаю ми отримуємо.

«Фізіологічна потреба людини в гречаній крупі складає близько 7 кілограмів на рік, - розповідає Сергій Громовий. - Тобто при 30-ти мільйонах споживачів ми повинні споживати десь 200 тисяч тонн крупи в рік або вирощувати 300 тисяч тонн зерна. А ми вирощуємо біля ста тисяч.»

Останні роки ціни на гречку мають фінансову амплітуду, тобто Російська Федерація проводить агресивну політику щодо нас в плані гречки. Так само як і в плані газу. Можна сказати, що ми фактично сіли на «гречану голку» РФ-ії, так само як і на «газову». Вони завоювали наш ринок і 50% споживання – це російська гречка. І як газу ми не маємо де взяти - тільки в Росії, бо залежимо від труби, так і гречки ніде в світі взяти - тільки від РФ-ії.

Детальніше про ситуацію з гречкою в Україні дізнаєтеся з нашого відео. 

.