У середу, 6 жовтня, у Луцьку відбулися комплексні тактико-спеціальні навчання у гіпермаркеті «Там-там», розташованому на вулиці Сухомлинського у Луцьку.

Для відпрацювання дій імітована пожежа виникла у торговому залі внаслідок короткого замикання холодильної камери, інформує ГУ ДСНС у Волинській області.

Про умовну надзвичайну подію адміністрація закладу повідомила служби оперативного реагування та розпочала реальну евакуацію відвідувачів і персоналу з гіпермаркету. Крім того, адміністрацією були вжиті заходи зі знеструмлення об’єкту та проведені тренування з гасіння імітованої пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Для ліквідації надзвичайної події були зосереджені сили трьох пожежно-рятувальних підрозділів міста Луцька – 25-ої, 1-ої та 2-ої Державних пожежно-рятувальних частин Головного управління ДСНС України у Волинській області. Були залучені 6 автомобілів основної та спеціальної пожежної техніки, працювали понад 30 рятувальників, утворили декілька бойових дільниць. Сили і засоби служби «101» працювали з проспекту Соборності та вулиці Сухомлинського.

Основні зусилля рятувальники зосередили на ліквідації осередку умовного загоряння, рятуванні умовної потерпілої та захисті суміжних приміщень від пожежі. Рятувальники працювали в складі ланок газодимозахисної служби, подали стволи на гасіння, обстежили приміщення гіпермаркету, щоб виявити можливих потерпілих.

Тактико-спеціальні навчання ґрунтувалися на моделюванні найбільш складних ситуацій виникнення та розповсюдження пожежі з урахуванням швидкого поширення вогню та токсичних продуктів горіння, високих температур і задимлення на шляхах евакуації людей.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник Головного управління ДСНС області генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук детально проаналізував дії рятувальників та усіх учасників навчань від інших служб екстреного реагування на всіх етапах від моменту виявлення ознак надзвичайної події до її ліквідації. Він акцентував увагу на важливих аспектах взаємодії усіх служб та адміністрації об’єкту і добровільної пожежної дружини закладу, щоб у випадку реальної небезпеки діяти максимально чітко й злагоджено.