58-річного Леоніда Кравчука із села Холонів, що неподалік Горохова, односельці називають «кизиловим королем». Чоловік майже 40 років вирощує ягоди кизилу та фрукти різних сортів.

Своє захоплення садівництвом, страви з кизилу і секрети його приготування чоловік фільмує для власного блогу у соцмережах.

Суспільному садівник розповів: про кизил вперше дізнався, коли служив у Вірменії. «Я попробував там джеми, наливки, варення і почув від місцевого населення про цілющі властивості і сказав, що як все буде нормально, обов’язково посаджу цю культуру вдома», – пригадує Леонід Кравчук.

Нині чоловік вирощує 25 сортів цієї ягоди. Через невибагливість кизилу, його сорти можна вирощувати у волинському кліматі, каже садівник. Ягоди чоловік переробляє, а саджанцями ділиться з сусідами.

Улюблений сорт Леоніда – кизил «Семен». Його ягоди достигають восени. Із зібраного урожаю чоловік разом із рідними робить желе, варення, сік. Частину ягід на зиму засушує і зберігає в банках.

Любов до рослин, говорить Леонід Кравчук, – з дитинства. Попри різноманіття у саду, каже садівник, кизил залишається улюбленою ягодою його сім’ї.