Вчителька української мови і зарубіжної літератури з села Комарове Ковельського району Галина Шура цьогоріч стала єдиною в Україні учасницею, яка не припустилася жодної помилки в радіодиктанті.

Про це повідомляє «Суспільне».

Бере участь у написанні диктанту щороку, проте на перевірку надсилає не завжди,  розповіла журналістам учителька. Торік радіодиктант довелося пропустити через хворобу, однак цього року вирішила таки долучитися до написання.

Про перемогу в радіодиктанті дізналася від директорки школи, в якій працює. Разом з онуком Галина Шура у записі вперше переглядала оголошення підсумків радіодиктанту. Каже: коли почула своє ім'я в оголошенні переможця, то не повірила.

"Руки, ноги затремтіли, але, думаю, я справилася, я перемогла. Мене дуже піднесло, але я ще зараз не оговталася", – зазначила педагогиня.

Найскладнішим у диктанті був стиль тексту і темп начитування автора – письменника Юрія Андруховича, зазначила Галина Шура. З її слів, інколи не встигала і дописувала під час повторного читання автором тексту. Каже: головне – почути інтонацію, розібратися з розділовими знаками, а слова можна дописати.

«І ота вставна конструкція «кожне моє, як і літо моїх ровесників, пролітало». І ось тут я відділила знак оклику, в останні секунди він мені допоміг», – говорить переможниця радіодиктанту.

У 2017 році педагогиня отримала диплом за бездоганне написання радіодиктанту. У родині жінки її підтримують, однак радіодиктант не пишуть. Галина Шура каже: поки була жива мама, то диктант писали разом.

«За спеціальністю вона бібліотекар, але писала завжди зі мною. Я в школі на роботі, а вона вдома, а тоді приходили, обмірковували», – зазначила вчителька.

Переможниця Радіодиктанту національної єдності-2021 додала: чекає, поки підросте онук, аби навчати його і писати радіодиктанти разом.

Усього цього року на перевірку до Українського радіо надійшли 14 573 листи з текстом диктанту. З них 1 824 – у паперовому вигляді та 12 749 – на електронну скриньку.