П’ять приймальних відділень, які реконструйовані в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», у 2021 році отримали сучасні комп’ютерні томографи. Усі вони придбані за кошти державного бюджету, – повідомляє на сторінці у фейсбук голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Загалом по всій Україні новими КТ в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» оснащені 131 відділення екстреної медичної допомоги, з них 5 – на Волині. Наразі після отримання ліцензій з ядерної безпеки усі комп’ютерні томографи успішно функціонують у медичних закладах області задля надання волинянам більш якісних медичних послуг.

Нагадаємо, що загалом упродовж 2020-2021 років на Волині модернізовано 7 приймальних відділень, які визначені опорними для гарантованого забезпечення надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги.

В рамках програми відділення екстреної медичної допомоги оснащені сучасною діагностичною технікою, реанімаційним та іншим необхідним медичним обладнанням, у тому числі рентген-апаратами, комп’ютерними томографами та апаратами УЗД.
Зокрема, нові комп’ютерні томографи встановлені у приймальних відділеннях таких медзакладів:

  • КП «Волинська обласна клінічна лікарня» (м. Луцьк, проспект Президента Грушевського, 21);
  • КП «Луцька міська клінічна лікарня» ( м. Луцьк. проспект Відродження, 13);
  • КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» (м. Ковель, вул. Олени Пчілки, 4);
  • КНП «Любомльське територіальне медичне об’єднання» (м. Любомль, вул. Брестська, 70);
  • КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» (м. Нововолинськ, вул. Перемоги, 7).
Слід зазначити, що у рамках реконструкції 7 закладів охорони здоров’я області замість старих та неналежним чином облаштованих і оснащених приміщень отримали сучасні приймальні відділення не лише із високотехнологічним обладнанням, а й з сучасним інтер’єром та меблями.

У відділеннях ЕМД облаштовані просторі оглядові та консультативні приміщення, процедурно-перев’язувальні кімнати, палати з ліжками тимчасового перебування пацієнтів та інтенсивної терапії, лабораторії, кабінети ендоскопії, функціональної та ультразвукової діагностики.