Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) презентував третій епізод опитування українських експортерів та імпортерів щодо контрабанди, «сірого імпорту» та корупції на митниці. За оцінками респондентів, у 2021 році частка «товарної контрабанди» або «сірого імпорту» на ринку складає 21,1%.
Співрозмовниця студії ГІТ – Оксана Кузяків – виконавча директорка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, керівниця Центру досліджень сучасного суспільства.
У 2021 році збільшилися частка підприємців, які стикаються з корупцією на митниці. У 2021 році респонденти частіше називали корупцію та хабарництво серед проблем на митниці, ніж у 2020 році, зазначила виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків.
«Молоді люди бачили приклад і перейняли модель поведінки. Деякі з них їдуть, бо не хочуть пристосовуватися до середовища, де потрібен покровитель чи хтось, хто "перетре" за винагороду», — Оксана Кузяків.
Більш ніж ¾ опитаних підтримують криміналізацію контрабанди товарів комерційного призначення. 51,4 % пропонує ввести кримінальну відповідальність без позбавлення волі. За кримінальну відповідальність із позбавленням волі виступає 27,2 %. Проти криміналізації виступає 15,5 % опитаних підприємців.
36,5 % опитаних вважають, що для успіху бізнесу важливі неформальні відносини хоча б з одним органом влади. Це менше, ніж у трьох попередніх хвилях опитування, коли респондентам поставили це запитання. У трійці найважливіших із погляду «дружби» для бізнесу органів влади — митні, податкові та правоохоронні органи.
Також ми дізналися в експертки, як держава повинна влаштувати програму повернення робочої сили й цінних кадрів, адже "витоку мізків" легше запобігти, ніж працювати постфактум. Пріоритетну ставку Оксана Кузяків робить на визначення цільових аудиторій, адже навіть коли казати, що "мотив у кожного свій", це теж можна структурувати.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі