Національна рада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні 8 грудня переоформила п’ять ліцензій ТОВ «ТРК «Студія 1+1», повідомляє «Детектор медіа».

Зміни стосувалися виходу бенефіціарного власника Ігоря Коломойського зі складу наглядової ради каналу «1+1».

У пресслужбі «1+1» роз’яснили, що заява про вихід Коломойського зі складу наглядової ради була підписана ще в травні 2021 року, а у вересні відбулись загальні збори учасників, де розглянули та задовольнили це рішення й оформили відповідний протокол.

Нагадаємо, у березні 2021 року уряд США вніс до санкційного списку олігарха Ігоря Коломойського та членів його родини через його причетність до значної корупції.

У жовтні згідно з законом «Про телебачення і радіомовлення», документи було подано до регулятора.

«Жодних змін у структурі власності ТОВ «ТРК «Студія 1+1» (телеканал «1+1») не відбулося», – зазначила пресслужба.

Там нагадали, що в лютому 2021 року Нацрада перевірила канали групи «1+1» щодо наявності у структурі власності дружини підслідного Віктора Медведчука Оксани Марченко та не знайшла порушень. Регулятор отримав пояснення та документи щодо власності від компанії. Згідно із цими даними, частка компанії Bolvik Ventures LTD у структурі власності «1+1» складає 24,51% і саме така частка належала Ігорю Суркісу.

Однак контролерами Bolvik Ventures LTD є три фізичні особи: Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %). Відповідно, частка володіння статутним капіталом кожної з фізосіб становить по 8%, що не є істотною участю та не відображається у структурі власності.

Із декларації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука за 2019 рік стало відомо, що його дружина Оксана Марченко є кінцевою бенефіціарною власницею офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка опосередковано володіє частками каналів «1+1», «2+2» та ТЕТ.