У вівторок, 23 березня, на Театральному майдані Луцька з 11:00 до 14:00 працюватиме пересувний флюорограф Волинського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру. 

Про це повідомляє Волинський обласний центр громадського здоров'я у фейсбуці.

Акція громадського здоров'я приурочена до 24 березня – Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, оскільки увага до цього небезпечного захворювання знизилася на тлі пандемії COVID-19.

На жаль, як для Волині, так і для України в цілому проблема захворюваності на туберкульоз залишається актуальною. За інформацією обласного фтизіопульмонологічного медичного центру, у 2020-му році на туберкульоз захворіли 390 волинян (37,91 на тисячу населення), серед них 204 – сільські жителі.

Туберкульоз легень виявили у 327 пацієнтів, туберкульозний менінгіт (туберкульоз центральної нервової системи) – у 3-х, захворювання плеври – у 32-х, туберкульоз кісток і суглобів – у 20, периферичних лімфовузлів – у 2-х, очей – у 4-х, інших внутрішніх органів – у 2-х.

Повідомляють, що переважна більшість дорослих українців інфіковані туберкульозною паличкою, однак лише у 10% з них розвивається захворювання. Водночас один хворий на туберкульоз може заразити 10-15 осіб за рік.

Хто може захворіти на туберкульоз?

Це люди з ослабленою імунною системою внаслідок ВІЛ-інфекції, цукрового діабету, онкологічних, автоімунних захворювань, а також при перевтомі, надмірній праці і постійних стресових ситуаціях, поганому харчуванні, зловживанні алкоголем, наркотиками, тютюном.

На туберкульоз можуть занедужати навіть особи з міцним імунітетом при масивному потраплянні збудника в організм (при близькому та довготривалому контакті з людиною, хворою на активний туберкульоз, або при масивному потраплянні в легені зараженого мікобактерією повітря). Таке зараження може відбутися в закритих, погано провітрюваних приміщеннях, де перебуває або перебувала хвора на туберкульоз людина, у громадському транспорті, кінотеатрі, закладах позбавлення волі та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей.