Станом на 2 квітня Волинь відноситься до помаранчевого рівня епідемічної небезпеки, однак ситуація може змінитися. Наразі два показника, які впливають на карантинне зонування області перевищують норму. Якщо ще один індикатор не відповідатиме вимогам, то Волинську область буде віднесено до червоної зони.

Про це під час брифінгу, що відбувся 1 квітня розповіла головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, пише пресслужба ВОДА.

Зокрема, у області перевищення індикаторних показників відбувається за рівнем госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою та епідпорогу.

«Епідпоріг захворюваності на COVID-19 вищий на 40% при нормі 100 на 100 тис. населення на сьогодні у нас цей показник 140 на 100 тисяч. Також рівень госпіталізації три дні поспіль перевищує допустимих 60%. Якщо ще один індикатор не відповідатиме вимогам то Волинський регіон може перейти до червоної карантинної зони», – зазначила Наталія Янко.

До слова, за минулий тиждень кількість лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у області зросла на 18% порівняно з попереднім тижнем, зареєстровано понад 2,1 тис. хворих проти 1,8 тис. Ріст відбувається у всіх вікових групах населення, але найбільше у вікових групах 50-65 років (на 30%) та старших 65 років (на 28%).

Станом на сьогодні в області налічується близько 5,5 тис. активних випадків COVID-19, тоді як на початку березня їх було вдвічі менше (2,5 тис.). За останній тиждень зріс і рівень госпіталізації хворих – майже на 50%, що свідчить про збільшення важких форм перебігу захворювання.