Свого лікаря обрали понад 6 мільйонів українців, які мешкають у сільській місцевості. Кількість надавачів первинної допомоги, які працюватимуть за контрактом з Національною службою здоров’я цього року, зросла.
1768 медзакладів підписали договори на надання первинної медичної допомоги, починаючи з квітня цього року. Це на 70 надавачів більше, ніж у минулому році.
Стабільно високою залишається кількість приватних надавачів первинної меддопомоги - договір підписали 173 приватні заклади та 452 лікарів-ФОП. Тож практично кожен третій заклад, що має договір з НСЗУ на первинну меддопомогу, є приватним. Це свідчить про те, що закладам, у тому числі, приватним та лікарям-ФОП, вигідно співпрацювати за контрактом з НСЗУ.
Найбільше надавачів первинної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій-2021 у:
- Львівській області - 145;
- Дніпропетровській - 134;
- та Одеській - 126 надавачів первинної меддопомоги.
У квітні оплату вже отримали 1258 закладів первинної ланки на суму 1 млрд 313 млн грн. Загалом, у Програмі медичних гарантій на первинну медичну допомогу передбачено понад 20 мільярдів 670 мільйонів гривень.
Руслан Бездітний – практикуючий лікар загальної практики, дерматовенеролог, Федір Кошель – екс-начальник управління охорони здоров'я Луцької міської ради – гості етеру Громадського Інтерактивного Телебачення. Говоримо про те, чому в Україні не може функціонувати традиційна совєцька медицина, наскільки життєздатна економічна база медреформи, чи може пацієнт отримувати якісні медичні послуги і скільки це коштує.
Трансформація системи має на меті створити універсальний доступ до необхідних медичних послуг. Щоб мешканці сіл отримували своєчасну консультацію, своєчасний огляд, призначення чи електронний рецепт від свого сімейного лікаря.
Наразі 800 надавачів первинної меддопомоги, які мають договір з НСЗУ, працюють у селах. Це 45% від усіх закладів первинної ланки. Ці медзаклади мають понад 6 з половиною тисяч місць надання послуг. А працює у них майже 4 з половиною тисячі сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
ТАКОЖ ЦІКАВО: Про транспортування пацієнтів хворих на COVID-19 говорили в етері Громадського Інтерактивного Телебачення. На зв'язку із ГІТом – Станіслав Лінік, завідувач центральної оперативної диспетчерської КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Нагадаємо, щоб підписати декларацію з лікарем про надання медичних послуг пацієнт має особисто звернутися у медзаклад, у якому працює лікар, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код та мобільний, а для дитини – свідоцтво про народження. Для пацієнтів підписана декларація є гарантією того, що вони отримуватимуть якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряють.
З першого квітня потрапити до спеціаліста вузького профілю можна буде тільки із направленням від сімейного лікаря, з яким укладено договір.
До речі, мешканців сіл Баїв, Городище, Цеперів закликають не «затягувати» із вибором сімейного лікаря. Підписати декларацію можна у приміщенні ФАПу села Баїв щоденно із 9 до 17 год, до послуг пацієнтів лікар Тетяна Анатоліївна Хахаєва.
Коментарі