На 89-му році життя помер Роберт Манделл, лауреат Нобелівської премії та економіст, який вважався «батьком євро».

Про це повідомляють Bloomberg та Forbes.

«Його смерть підтвердила Софія Джонсон, помічниця директора програми економічних досліджень Колумбійського університету, де Манделл був почесним професором», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Манделл помер на 89-му році життя на своїй віллі у провінції Сієна, Італія.

Економіст народився 1932 року у Канаді. Освіту здобував в Університеті Британської Колумбії у Ванкувері, у Вашингтонському університеті в Сіетлі, в Массачусетському технологічному інституті, а також в Лондонській школі економіки.

У своїх працях ще з початку 1960-х років він доводив, що міжнародні фінансові потоки можуть впливати на здатність урядів керувати їх економіками шляхом зміни відсоткових ставок і податкової та бюджетної політики. Манделл є автором понад 100 наукових робіт та восьми монографій.

Професор економіки Колумбійського університету Манделл виграв Нобелівську премію з економіки у 1999 році за свою теорію про те, що відкриті ринки, включаючи вільний рух робочої сили та капіталу, необхідні для досягнення успіху у зоні з єдиною валютою. Його дослідження допомогло закласти фундамент для обігу нової валюти у Європі – євро, яка поширилась на територію 11 країн-членів ЄС.

Євро – політичний клей всередині Європи, щоб утримати її разом. Це найкраще, що вдалося з моменту створення спільного ринку. Кінцевою метою стане ще глибша інтеграція у Європі та більша централізація фіскальної влади, – сказав Манделл в інтерв'ю Bloomberg у 2012 році.