За даними моніторингу на минулому тижні у Волинській області продовжувалось зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції.

Про це інформує ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та МОЗ України.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 818 та перевищив епідемічний поріг на 43%. Рівень захворюваності характеризується як середньої інтенсивності.

Перевищення епідемічного порогу зареєстровано у м.Луцьку (на 52%), Володимир-Волинському (на 56%), Ківерцівському (27%), Ковельському (12%), Любешівському (25%), Луцькому (19%) та Маневицькому (8%) районах.

Утримується на високому рівні захворюваність серед дитячого населення і становить 41% (захворіло близько 3,5 тис.) від загальної кількості постраждалих, що майже на рівні минулого тижня.

Три відсотки від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (80%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло близько 138 тис. волинян — це 13% населення області.

Всього на Волині проти грипу вакциновано понад 3 тис. осіб, із них 62% — це особи із групи ризику (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс. до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

 Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В.

На сьогодні циркуляцію вірусів грипу в області не виявлено. Проте встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43, метапневмовіруси, аденовіруси та бокавіруси).