Луцькій міській раді рекомендують заборонити купання у Теремнівській водоймі. Там перевищений показник кишкової палички.

Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення лабораторного центру Оксана Колобкова.

На Центральному пляжі міста, що на річці Стир, вода відповідає нормам.

В лабцентрі кажуть: дослідили зразки з 28 водойм області. Кишкову паличку виявили тільки у Термнівській водоймі.

«При нормі 5 тисяч на сьогодні становить 9 тисяч 300. Тому рекомендації Луцькій міській раді виставити знаки про заборону купання», – каже Оксана Колобкова.

Купальний сезон у Луцьку стартував 1 червня. На рятувальному посту поруч з Теремнівською водоймою висить жовтий прапорець, що попереджає про заборону купання.

Луцька міська рада цього сезону на облаштування пляжів міста з міського бюджету виділила 650 тисяч гривень, розповів посадовець міськради Юрій Кирилюк.

150 тисяч гривень виділили на благоустрій, лабораторні аналізи та впорядкування постів і 500 тисяч – на заробітну плату, страхування, обстеження підводної частини, навчання рятувальників і закупівлю обладнання для рятувальників.

Термін купального сезону у місті встановлено з 1 червня по 31 серпня. Лабораторні дослідження усіх об'єктів довкілля та місць масового відпочинку проводять двічі на місяць. У середині червня повторно тестуватимуть якість води на двох пляжах у районі Теремного та Центральному парку, розповіла завідувачка відділу обласного лабцентру Оксана Колобкова.

Зі слів начальника відділу УДСНС в області Олександра Бугайчука, на Волині визначено 32 місця відпочинку. Найбільша кількість – у Ковельському районі. В Шацькій тергромаді на сьогодні визначено 13 місць. Буде організована робота 16 рятувальних постів.